Trochę osobiście

Zakupy

admin1 comment1113 views

Zakupy w Grecji, a ściślej na Samos, nie przestają mnie zadziwiać. Niby to Unia Europejska, ale jakaś inna, nie taka nasza, polska czy belgijska (od Brukseli, stolicy EU).

Kiedy wchodzę do sklepu z meblami, czy innymi artykułami budowlanymi czy wyposażenia wnętrz – próżno mi szukać cen. Ich zwyczajnie nie ma – trzeba każdorazowo pytać sprzedawcy, jest też wielce prawdopodobne, że tenże podaje inną cenę mi, inną koledze z piaskownicy. I nic na to nie mogę poradzić.
Czasami pytam o folder z cenami, ale się dowiaduję, że nie ma, albo, że będzie, że “wyszedł” etc. Mój kierownik budowy wprost mi powiedział – kiedy wybieraliśmy kafelki do kuchni – musimy pojechać do sklepu, jak będzie syn właściciela, bo ojciec się zachowuje, jak na tureckim bazarze 🙂 .
I tak trwamy w tych dziwnym okolicznościach przyrody. Dzisiaj postanowiłam kupić sobie dżinsy na tyłek – idzie jesień, poranki są już chłodniejsze, dzisiaj w nocy nawet się przykrywaliśmy prześcieradłem 😀 😀 😀  – tzn temperatura nad ranem spadła do 21 stopni, tak dla wyjaśnienia.
W poszukiwaniu dżinsów weszłam do znanej mi marki Triumph – na wystawie widziałam całkiem fajne spodnie. Przymierzyłam, kupuję. Cena – 79 euro za sztukę. Pytam o rozmiar mniejszy – nie ma, ale portki mi się podobają, więc biorę takie, jakie są.
Pan sprzedawca ogląda mnie uważnie i mówi tak:
– ty nie jesteś turystką – stwierdza – mówię, że nie, mieszkam tutaj i podaję nawet nazwę miejscowości.
– a, no tak. To zmienia postać rzeczy – mówi, a ja nie wiem, o czym on mówi 🙂 – w takim razie cena za dżinsy to 25 euro, bo to ostatnia para. 
Zbaraniałam.
Zapłaciłam ile chciał, dokupiłam jeszcze koszulkę i drugie letnie portki i za całość zapłaciłam 56 euro. Bo zniżka dla mieszkańców. W markowym sklepie Triumph. Grecja to jednak dziwny kraj.

 

  • Marcin

    Czyli najlepiej nauczyc sie perfekcyjnie pytac o cene tak aby brzmiec jak osoba lokalna;-) No i umiec liczyc do 1000 :-)))) Wtedy to dopiero sie zaoszczedzi 😉 Bonus dla mieszkancow !

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.