Trochę osobiście

Samos – kilka słów o wyspie

admin5 comments1561 views

Samos ojczyzna Pitagorasa, bogini Hery, bajkopisarza Ezopa czy Epikura – zaskakuje pod każdym względem. Wyspa sąsiaduje z wiecznie pełnym życia tureckim kurortem letnim – Kusadasi, skąd wiele osób wybiera się na jednodniowy wypad do Grecji – taki “skok w bok”. Wracają w większości bardzo rozczarowani, a ich opinie są bardzo zbieżne:

na Samos nie ma nic, jest nudno, braku klubów nocnych, prom przypływa około 11 godziny, a o drugiej jest już sjesta i wszystko jest zamknięte, aż do odplyniecia promu powrotnego do Kusadasi – o godzinie 17. Nawet sklepów nie ma. 

To wszystko prawda, jednak poza częścią turystyczną – czyli Vathy i Pitagorią – dokąd dopływają promy – kryje się piękne, malownicze, trochę dzikie i bardzo zielone Samos. I o tym też będzie ten blog. Opiszę tutaj Samos widziany moimi oczami, wyspę, którą się zachwyciłam i pokochałam. Chcę tutaj opisać te znane i te mniej znane miejscowości, a także wszystkie zabytki. Posty będą ukazywać regularnie, gdyż tylko systematyczność zmusi mnie do dzielenia się z Wami moją wiedzą na temat tej wyspy, życia w Grecji, nauki tego bardzo trudnego języka etc.

Zatem – miłego czytania!

Jeśli interesuje Cię zwiedzanie wyspy, kliknij tutaj Co warto zobaczyć na Samos

 • Marcin

  Bo to miejsce na wypoczynek dla duszy 🙂

  • admin

   trafnie to ująłeś 🙂

 • Aniczka

  Przeczytałam całego bloga i czekam niecierpliwie na ciąg dalszy!

  • admin

   już niedługo, już za momencik, Pozdrawiam serdecznie!

 • Mona Gie

  Cudnie 😀

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.