Trochę osobiście

Recycling czyli, jak ze starego zrobić nowe :)

admin4 comments777 views

W naszym domku dla lalek znalazłam kilka gratów po poprzednich właścicielach – stare łóżko metalowe, kilka krzeseł metalowych, no i to: stary rupieć, który kiedyś był krzesłem. Drewniany.

20160925_083708_resized

 

Stało toto kilka tygodni, niespecjalnie przykuwając uwagę w moim ogródku, który ciągle jest jeszcze placem budowy i wcale mojego wymarzonego ogródka nie przypomina. Sąsiadka, która raz na nie zerknęła – mówi:

– ale masz fajnie, też bym takie chciała – w odpowiedzi na moje pytające spojrzenie od razu powiedziała – to świetny stojak na kwiatki. 

Myśl zakiełkowała. No tak, stojak na kwiatki, ale to coś trzeba jakoś upodobnić do tego stojaka, prawda? W sobotę nie namyślając się wiele chwyciliśmy za papier ścierny (na naszym placu budowy można znaleźć wiele taki rzeczy, nawet nie trzeba wychodzić do sklepu 😉 ) i zeszlifowaliśmy resztki starego lakieru.

Małżonek chwycił dzielnie za pędzel i pomalował krzesło farbką do drewna.

20160927_080802_resized

Już wyglądało lepiej, prawda?

No a dzisiaj, to już ja wzięłam sprawy w swoje ręce – ściślej pędzelek i farbki. I wyszło takie coś. Nie wiem, jak Wam, ale nam się bardzo podoba 🙂 .

20160927_120208_resized
20160927_121042_resized

I oto mamy przepis, jak ze starego, nieużytecznego grata zrobić coś fajnego 🙂

PS. krzesło malowaliśmy bardzo cienką warstwą aż trzykrotnie, najlepsza jest do tego farba akrylowa, myśmy z braku takiej zadowolili się farbą olejną do drewna, ale rozrzedziliśmy ją mocno rozcieńczalnikiem. Po wyschnięciu pomalowałam akrylem do malowania obrazków kwiatki i oliwki.

 • Marcin

  Swietny pomysl 😉 No i ogrod nabiera pieknych akcentow 😉

  • admin

   dokładnie 🙂

 • Mona Gie

  o mater, ja lubię takie robótki 😀

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.