Trochę osobiście

Podsumowanie roku

admin1 comment664 views
Właśnie mija rok, odkąd po raz pierwszy ujrzałam mój Domek dla Lalek na Samos.

 Od tego czasu wiele się zmieniło, z kompletnej ruiny dom przepoczwarzył się w maleńki, wiejski grecki dom, z niewielkim ogródkiem. A zatem – krótkie podsumowanie.
Remont
To jest coś, co należy po prostu przeżyć. Fajnie, ale jeśli tenże remont trwa 8 miesięcy? Po takim czasie, nawet jeśli masz świetną ekipę, to masz serdecznie dość wszystkich fachowców.
Sklepy
Właśnie sobie uświadomiłam, że znam na wyspie WSZYSTKIE sklepy budowlane i ogrodnicze, nawet wiem, jak sprzedawcy mają na imię, wiem, gdzie leży cement, gips, farby, etc., za to pojęcia nie mam, gdzie jest dobry sklep z ciuchami czy z butami, z wielkim trudem znalazłam dobrego fryzjera, nie bardzo wiem też, gdzie są jakieś kluby nocne.
Znajomość języka
Moje słownictwo remontowo-budowlano-stolarskie po prostu wymiata! Wiem nie tylko, jak jest po grecku – malowanie, szlifowanie, tynk – etc, ale także przedłużacz, wiertarka, piła, czy nawet coś, co nie bardzo wiem, jak jest po polsku – czyli plastikowa część kołka wbijanego do ściany 😀 .
Moja znajomość przekleństw po grecku też jest długa i pokaźna, oj nasłuchało się tego, nasłuchało!
Za to jestem niemal bezradna przy zamówieniu w knajpie, tylko wino potrafię bezbłędnie zamówić 😉 .
Strajki
Te nie przestają mnie w Grecji zadziwiać… Przez ten rok było ich trzy, z czego najdotkliwszy ten grudniowy, trwający 9 dni. Na żądanie wszystko jest wyłączane, nie kursują promy, w sklepach pustki, etc. Długo potem wyspa dochodzi do siebie.
 Przyjaźnie
Maria i Stavros, ludzie bez których nie wyobrażam sobie życia na wyspie, czy też kilka miesięcy temu poznana przypadkowo w sklepie inna para Polaków zamieszkałych na Samos, którzy okazali się super fantastycznymi ludźmi – bez NICH ten remont nie skończyłby się po prostu NIGDY. Dziękuję Wam za to!
Węże i skorpiony
Przerażają mnie w znacznie większym stopniu, niż uchodźcy i emigranci w ichnim ośrodku – Hot-Spocie. Są wszechobecne, ciche, niemal niezauważalne, a atakują znienacka i zabiją…
  • Marcin

    Jakze inna rzeczywistosc gdzie “czas” ma inny wymiar.
    Data jak najbardziej do zapamietania 🙂
    Goraco pozdrawiam !

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.