PlażeTrochę osobiścieWarte zobaczenia

Nurkowanie na Samos

admin1 comment502 views

Mourtia, to zdecydowanie najpiękniejsza plaża na wyspie Samos, jest też mekką dla płetwonurków, nic więc dziwnego, że właśnie tutaj otwarto tegoroczny sezon nurkowania.

 Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury – najchłodniejszy dzień tej zimy, zaledwie 4 stopnie – nurkowie z wyspy Samos przyjechali, by w czapkach świętego Mikołaja zanurzyć się w otchłani turkusowej wody.
Przyznam, że od samego patrzenia jak się przebierali, miałam gęsią skórkę 🙂 ale okazało się, że w cale nie jest tak żle, a żałować to trzeba było nas na brzegu, a nie nurków, woda ósmego stycznia 2017 roku w Morzu Egejskim na Samos miała bowiem 15 stopni! To chyba normalna temperatura latem dla naszego Bałtyku 😉 .
Panowie zanurkowali, zniknęli pod wodą na 20 minut, a na lądzie tymczasem pozostałą część ekipy zadbała o część kulinarną 😀 .
Na stole pojawiła się vassilopita – ciasto noworoczne, szklaneczki, likier i wino domowej roboty, a także tutejszy bimber nazywany sumo 🙂 .
Na wychodzących z morza nurków czekał kieliszek czegoś mocniejszego – nie było osoby która by pominęła ten punkt programu 😉 oraz ognisko, gdzie mogli się ogrzać.
Kiedy już wszyscy się przebrali i wysuszyli, nastał czas na wzajemne składnie życzeń i dzielenie się vassilopitą – tak, jak pisałam w poprzednim wpisie o zwyczajach noworocznych – szczęśliwa moneta przypadła jednemu z dzieci uczestniczącemu w uroczystości.
Tym samym sezon został uroczyście rozpoczęty!
Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.