HistoriaTrochę osobiścieWarte zobaczenia

Jednodniowe wycieczki z Samos

admin1 comment612 views

Samos jest cudowną wyspą, jednak przyjeżdżając na wakacje tutaj, możemy także pozwiedzać inne, równie ciekawe miejsca. Generalnie wszędzie dostaniemy się promem, wyjazdy są rano, a powroty około godz. 18. Można się wybrać choćby na Ikarię, Fourni, Patmos, Aghatonisi, czy choćby do Efezu w sąsiedniej Turcji, zaś z jednodniowym noclegiem możemy nawet zobaczyć Mykonos.

Najprostszym sposobem komunikacji pomiędzy wyspami są niewielkie katamarany, wypływające z Pitagorio codziennie około godziny 8.30 i wracające około godziny 18. Kolejność wysp jest inna każdego dnia, zalecam więc sprawdzenie na stronie internetowej, który znajdziecie pod tym linkiem rozkład rejsów katamaranu– strona jest dostępna w języku angielskim.
Promy pływają do następujących miejsc – kolejność alfabetyczna:

AGATHONISI
ARKI
FOURNI
IKARIA (AGIOS KIRIKOS)
KALYMNOS
KOS
LIPSI
LEROS
PATMOS

Ceny biletów to koszt od 10 do 20 euro w jedną stronę na osobę.

Biletu można kupić on-line pod wspomnianym linkiem lub w punktach sprzedaży w Pitagorio lub w Vathy (stolica wyspy).

Z Pitagorio można się też dostać do pobliskiego Kusadasi w Turcji – rejs o 8.00, powrót o 19.00, skąd taksówką można się udać do starożytnego Efezu – koszt promu to około 50 euro na osobę – uwaga, trzeba mieć ważną wizę turecką, którą możemy kupić tylko on-line wiza do Turcji  .

Korzystając z innej linii – rozkład znajdziecie tutaj dostaniecie się z portu Karlovassi po niecałych trzech godzinach nawet do Mykonos – ale z uwagi na godziny promów – konieczny jest nocleg. Koszt promu na Mykonos w jedną stronę to 40 euro.

 

  • Marcin

    Niesamowite miejsce tzw wypadowe na tyle innych wysp! 🙂

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.